Start Rodzaje tatuaży

Rodzaje tatuaży

tribale

Moda na Tribale wywodzi się z Polinezji, gdzie tamtejsi członkowie plemion dekorowali swe ciała wzorami, które mówiły wszystko o tych osobach. Jednak nie każdy mógł mieć tatuaż- niejednokrotnie to był zaszczyt i należało sobie na niego zasłużyć. Tatuaże miały wtedy swój udział w życiu kulturalnym i religijnym plemion. Tribal to słowo pochodzące z języka anglojęzycznego oznaczające ?plemienny?, ?szczepowy?. Tribale to wyobrażenia sil natury, takich jak wiatr, ogień, ziemia, świat roślin i zwierząt. Symbole te tworzą opowieści o życiu człowieka, gdzie krzywe linie oddają ruch. Faliste poziome linie to symbol wody, a takie same linie pionowe to symbol ognia. Głównym celem Tribala jest poinformowanie otoczenia o tym kim jest jego posiadacz, a każdy prawdziwy Tribal jest prosty w odbiorze i jednocześnie uniwersalny w przekazie. Dzisiaj niewielu tatuażystów tak traktuje Tribale. Kiedyś był to synonim treści dzisiaj chodzi bardziej o to, czy cały tatuaż jest ładny. Pierwotne wzory są kopiowane i przerabiane według własnych pomysłów, przez co ich dawne znaczeniu ulega zatarciu. Również przenoszenie tatuażu na przykład z łydki na ramie zmienia jego wygląd i znaczenie.

yakuza

Słowo Yakuza, jest niewątpliwie znane każdemu miłośnikowi tatuaży, a szczególnie ich dużej ilości. Yakuza wchodzi w skład organizacji przestępczych stosujących przemoc ? boryokudan. Jej nazwa wzięła się od gry karcianej w trzy karty 8 ?ya, 9-ku, 3-za. Gra polega na wyciągnięciu trzech kart przez trzech graczy. Jeżeli wyciągnie się trzy karty dające większa wartość niż dziewiętnaście ? czyli liczbę oznaczająca zwycięstwo, to takie trzy karty staja się bezużyteczne. Później tak zaczęto określać ludzi stojących poza prawem. Początkowo tatuaże były wykonywane jako kara za nieposłuszeństwo, lecz później stały się elementem wyróżniającym i pomagającym uznać kogoś za członka organizacji. Aż siedemdziesiąt trzy procent gangsterów było wytatuowanych od stop do szyi. Członkowie tej okazji noszą zazwyczaj czarny garnitur, biała koszule i czarny krawat. Wszystkie tatuaże na ciałach członków tej organizacji są robione przez ludzi specjalnie do tego wybranych, posiadających duża wiedze i umiejętności, którzy nie tatuują nikogo innego. Zawsze używa się historycznej techniki czyli igły i młoteczka, co sprawia ból, ale Yakuza to organizacja mężczyzn i żeby w niej być trzeba znać ból.

tatuaż więzienny

Generalnie takie tatuaże można podzielić na trzy grupy. Pierwsza z nich to dobrowolne znaki, druga symbole, a trzecia oznacza więzienna hierarchie. Dobrowolne znaki wykonuje się na życzenie i informują one o profesji więziennej i tak na przykład kropka oznacza fach złodziejski, strzałka, a ewentualnie serce przebite strzałą to złodziej kieszonkowy, sierp księżyca z kropka lub gwiazdka to nocny złodziej, następny to klucz przekreślony krzyżykiem oznaczający włamywacza, wydra oznacza złodzieja wyrywającego torebki damskie, znak dolara to handlarz obca waluta, a trupia czaszka z piszczelami to gotowość do wykonania mokrej roboty. Symbole powstające w zakładach karnych to największa grupa tatuaży tam wykonywanych. Nie obejmują ich żadne normy, a ich wygląd i symbolika to tylko rzecz własnego gustu. W więziennej hierarchii obowiązuje oznaczanie ludzi tak zwanymi pagonami. Gazda belka oznacza rok, gwiazdka trzy, pełne są to lata odsiedziane, a puste do odsiadki. Stopień majora to pięć lat, a generała tatuuje się wtedy, gdy więzień osiągnie stopień pułkownika, wtedy musi usunąć stary tatuaż i wytatuować sobie wężyk. W tej kategorii zawarto również znaki grypserskie, które były ograniczone co do stosowania. Nie wszyscy mogli nosić określone znaki.

dzisiejsze tatuaże

Jak zawsze niebanalne funkcje maja tatuaże przestępcze. Po rysunku zrobionym w wiezieniu można wiedzieć kto jakie miejsce zajmuje w hierarchii i kim jest. Jednak nadal panuje stereotyp, ze człowiek wytatuowany ma cos wspólnego z kryminałem. Skutecznie walczą z nim programy telewizyjne typu ?Studio tatuażu?, czy same gwiazdy telewizyjne. Tatuaż staje się sposobem na ozdobę własnego ciała, a w końcu na wyrażanie siebie. Zazwyczaj najważniejsze są względy estetyczne ozdabiania ciała, często również tatuaż może ukryć, lub odwrócić uwagę od jakiejś blizny na naszym ciele i finalnie tatuaż ma cos wyrażać i oznaczać dla danej osoby. Czasami tatuujemy sobie jakiś symbol by o kimś pamiętać, innym razem by się jakoś wyrazić. Innym razem tatuaż przypomina nam o ważnych wydarzeniach w naszym życiu. Wszystkie te tatuaże służą nam jak amulety. Dzisiaj tatuaż może zafundować sobie każdy, bez względu na wiek, oczywiście jeżeli mówimy o osobach pełnoletnich, wyznanie i przynależność do grupy społecznej.

tatuaże napisy

Ostatnio szczególnie modne stały się tatuaże w formie napisów lub mądrych sentencji życiowych. Zazwyczaj robi się je na plecach lub na klatce piersiowej ale zdarzają się również napisy na przedramieniu i łydce. Na początku były to japońskie litery i łacińskie napisy, ale po pewnym czasie mogło się okazać, ze oznaczają cos zupełnie innego niż jakąś mądrość życiowa. Często zdarzało się, że były to nazwy potraw lub czegoś innego równie banalnego. Niektóre pary tatuowały sobie imiona swoich wybranków, lecz to tez przestało być modne. No bo co zrobić później z wytatuowanym na ramieniu lub plecach imieniem kogoś z kim nie mamy już nic wspólnego? Nic prostszego, a mianowicie poddać się tak zwanemu coverowi, ale i to wymaga trochę czasu, pieniędzy i zachodu. Zwroty używane do tego typu tatuaży to miedzy innymi: Memento Mori - czyli pamiętaj o śmierci, La vie est belle ? czyli życie jest piękne, czy Carpe Diem ? żyj dniem. Jak większość okresów, w których jedne tatuaże były modniejsze od drugich, tak i ta moda przemija, a co będzie modne jutro? Swego czasu w Internecie i telewizji było głośno na temat człowieka, który sprzedał kawałek swego ciała w formie powierzchni reklamowej pod tatuaż dla jednej z dużych firm.

źródło strony.http://www.e-tattoo.pl/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość